Hedeflediğimiz hücreyi en masum şekilde iyileştirmek için NOVASOME® adını verdiğimiz taşıyıcı bileşikleri geliştirdik. Bu bileşikler nanoteknolojinin dermasötik bilimde ulaştığı en ileri seviyedir.

Nano kelimesi 1 milimetrenin 1 milyonda biri anlamına gelir ve dolayısıyla nano yapılar hücreden daha küçük boyuttadırlar. Boyutlarının bu denli küçük olmasının sağladığı avantajla deri üzerine dışarıdan sürüldüklerinde kolayca derinin en alt tabakalarına ulaşabilirler.

Ancak NOVASOME® bileşikleri diğer nano yapılardan farklıdır. NOVASOME®  bileşikleri nanopartiküller gibi sadece nano boyuta indirgenmiş moleküller değildir. Nano boyuttaki veziküler (kesecik) yapıların içerisinde kapsüllenmiş nano boyutlu etken maddelerden oluşan bir yapıdır. Bu nano keseciklerin dış yüzeyleri sadece hedeflenen hücre ile uyumludur. Nanopartiküllerden farklı olarak sadece derinin alt tabakalarına emilmekle kalmazlar aynı zamanda sadece daha önceden programlanmış oldukları ve ulaşıp iyileştirmeleri gereken hedef hücrelere giderler. NOVASOME® yapıların dış yüzeyleri ile iyileştirilmesi hedeflenen hücrenin dış zarı birebir uyumlu olduğu için NOVASOME® bileşikleri deri altına indiğinde hedeflenen hücre ile arasındaki çekim dolayısıyla kolayca hücreye ulaşarak kayıpsız şekilde doğrudan hücre içerisine girer ve etken maddeyi hücre içerisine bırakır. Başka hücrelerle etkileşime girmedikleri için hem tedavinin verimi en ileri düzeye ulaşır hem de yan etki ortaya çıkmaz.

NOVASOME®  yapıların hangi hedef hücreye göre hazırlanacağı, derinin hangi katmanına kadar emileceği, içerisine hangi nano boyutlu etken maddenin konulacağı ve ne kadar süreyle hücre içine etken madde salınımı yapacakları ayarlanabilmekte ve böylece farklı sağlık sorunlarına en uygun yöntemler geliştirilmektedir.

Standart lipozomal yapıların aksine NOVASOME® yapılarımız oda sıcaklığında stabil karakteristiklerini muhafaza edebilmekte ve çekirdeklerinde standart lipozomlardan çok daha yüksek konsantrasyonda ekten madde barındırabilmektedir. Bu şekilde tedavi sürecini kısaltır ve tedavinin etkinliğini en üst seviyeye taşır. Ayrıca tamamen doğaldır ve bu özelliği sebebiyle hiçbir hücresel toksisiteye neden olmaz. Uygulanabilir pH aralığı geniş olduğundan pek çok farklı uygulamada kullanılabilirler.

NOVASOME® yapılar ile geleceğin teknolojisini bugün sizlere sunmaktayız. Böylece sizlere en kısa sürede, en etkili ve en güvenilir tedavi yöntemlerini sağlıyoruz.

Bizden Haberler

E-Bülten

Ürünlerimiz, kampanyalar ve firmamız hakkında bilgi almak için üye olun.

Ürünlerimize Ulaşmak İçin

 
DİĞER NOVATEMED SİTELERİ