Dermatolog Prof. Dr. Meral Şaşoğlu

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu
  • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi
  • 30 yılı aşkın doktorluk ve akademisyenlik tecrübesi
  • 16 yıllık profesör
  • Dermatolojik sorunların tedavisi ve önlenmesi ile ilgili 7 adet uluslararası patent başvurusu sahibi
  • Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış 80’den fazla orijinal bilimsel araştırma ve makale sahibi
  • Dermatofarmakoloji kategorisinde uluslararası en iyi bilimsel araştırma alanında iki birincilik, bir ikincilik ve iki ulusal başarılı araştırma ödülü sahibi
  • 2011 yılında Türkiye’nin en iyi beş kadın girişimcisi arasında gösterilen bir bilim insanı
  • Sağlıklı yaşam, antiaging ve cilt sağlığı idealisti
 

BİYOGRAFİSİ

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı kurucu öğretim üyelerindendir. 30 yılı aşkın doktorluk ve akademisyenlik yaşamında 70 binden fazla hasta tedavi etmiş ve çok önemli klinik ve bilimsel çalışmalara imza atmıştır.

Gazi Üniversitesi'ndeki görevine devam ederken Almanya Münih'de bulunan Ludwig Maximilian Üniversitesi Dermatoloji Bölümü'ne misafir öğretim üyesi olarak davet edilmiş ve daha sonra özel davetli olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Boston Medical School Research Center'da bilimsel çalışmalarına devam etmiştir.

Prof. Dr. Şaşoğlu, akademisyenlik yaşamındaki çalışmalarından ve araştırmalarından elde ettiği birikim ve ulaştığı bilimsel neticeler üzerine kendi eşsiz formülasyonlarını geliştirmek amacıyla yetkin bir ekip oluşturarak cilt ve saç sağlığı ile ilgili ürün geliştirme çalışmalarına başlamış ve Dr. Meral's Elixir® serisi altında birçok etkin formül geliştirmiştir.

Prof. Dr. Şaşoğlu; sağlıklı yaşam, antiaging ve cilt sağlığı idealistidir. Saç, cilt ve genel sağlık problemlerinin önlenmesi ve tedavi edilmesine yönelik yaptığı klinik çalışmalarına ve bilimsel araştırmalarına İstanbul'da kurduğu klinikte ve Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Ar-Ge merkezinde ara vermeden devam etmektedir. Prof. Dr. Şaşoğlu, geliştirdiği formülleri Novatemed Innoceuticals A.Ş. çatısı altında sizlerin kullanımına sunmaktadır.

 

Bizden Haberler

E-Bülten

Ürünlerimiz, kampanyalar ve firmamız hakkında bilgi almak için üye olun.

Ürünlerimize Ulaşmak İçin

 
DİĞER NOVATEMED SİTELERİ